Vyhľadávať v tomto blogu

utorok 30. novembra 2010

Elmenni vagy maradni...
Lenni vagy nem lenni...

Charles Baudealire (megjegyezhetetlen név...)
,, A témaválasztása miatt őrültnek, perverznek tartották.,,

...csak nem azért, mert kimondta a saját igazát? Hogy valaki abból hozza ki a nagyot, ami romlott? Szembe száll... Van bátorsága szembeszállni. Elkapja magát, vált. Nem jó neki, még egyszer vált. Nem érdekli mások véleménye, mert hisz abban, amit csinál, vagy nem is hisz semmiben, csak csinálja a dolgát.
Nem mersz az ágy alá nézni éjjel? Valaki azt mondta, hogy szörnyek laknak ott?
Ő nemhogy odanéz, de az ágy helyett az ágy alatt hunyja álomra szemét. Precíz pontossággal alkot akkori normáktól eltérőt. Akkor elítélték, most hangadó.
Semmit sem tudhatsz biztosan. Csak sejted.
Az Emberek hiába ,,a kéklő ég urai, a fedélzet padlóján csak gúny tárgyai.,,
Nyomasztó egy embersors, embernek lenni, s annak maradni akkor is, ha mások emberibb embernek tartják magukat. És kemény egy út elhinni a fényt, mikor úgy érzed, a sötétben botorkálsz.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára