Vyhľadávať v tomto blogu

sobota 26. februára 2011

...valami azt súgja

kovásztalan kenyér
megér?
üres burok
nyitott tenyér
nyúlna feléd?
gyöngy-ujj elér?
ha mondaná,
de csak kér
hogy érezd
hogy higgyél
az érzésnek
de hisz tudod
még nem él.
nehéz léptek, mi van,
mi nincs?
talán életre utall
a Kincs?
 nagy vágyra vall
a bilincs
lélek azt súgná
mi Nincs?

štvrtok 17. februára 2011

Szellemi hortobágy kislányoknak

Szellemi hortobány úszkáll a vizen
a semmibemenetel semmit sem üzen
Kislányka ül benne mosolyog sehova
üresen feláll és elsétáll tova
Csintalan kisfiú csalfa mosolyába
elsétáll utána falnak nyomja állva
Kislányka nem tudta a falban van a zárja
kisfiú kinyitja a zárat Csodaországba
Kislányka szép helyet nagyon kiélvezte
szerencsére nem sejtette ez lesz az ő veszte
Csodaország kapuja sajna egyszer zárult
kisleánka kiábrándult s csalódottan bámult
Kisfiúcska mosolyogva távolodik s int
ott hagyja a kisleányt s eltűnik odakint
Kisleánka a végén jó erőssen koppan
Csodaország csodája lehajtott fejbe torpan
A szellemi hortobágyban kisleányka császkál
Csodaország téveszméje roszabb minden frásznál

ÉJJELEM

Bohém dekadens lélek
Rest in peace inside
Alvó köröket kérek
Utóra fél perce fájt
Nem túl szerencsés mankó
Két olcsó gyufaszáll
Máskor új ruhát hordó
Értsd meg önszálláson hálj
De miért ütné a pengő
Korona útján megvárj
Százados szép jelvénnyel
Ezredessé büszkén válj
Száll a zimankó hátul
Ég fele nézve ne járj
Százszor is megver a norma
Tízszer is, százszor is, ezerszer
mosollyal talpra is állj

ÁLMOKFUTÓ

Vadász ösztön -
Álmokfutó
Öntelten meglüktető
négy könnyed szó
Ősi szerrel bizalomra
rárothadó
Értehtően s ok nélkül
íntépőn fájó
Romboló ereje ordítón
égbekiáltó
Szívet belűl savasan
körülmaró
Szép-megnyugvást
sosemlátó
Legkeményebb akaraton
általszálló
Érzékeny idegsejtekbe
benyúló
Ajándék szívben
sosem múló
Egy másik lánnyal
találkozó
A szeretett - utált
Álmokfutó

FéLNI

Vidd el, zúzd
Zúzd össze, tépd
Tépd meg, lét
Uram, hordd szét
Kosz-gyermeked félelmét!

Törd meg, épp
Rángasd még
Taposd! Miért?
Uram, nyúzd ha kél
Smog-gyermeked félelmét!

FARKAS TORKA

Farkas torka
gurgulázik
Lenyel téged
egó visszamászik
Rosszra felel
lélek elbóklászik
Eszme telel
értelem félremászik
Szürke falak
költőd elmélázik
Gyanús alak
karjaiban fázik
Fejed nap-felhő alatt is
szerteázik
Üres fecsegés, szavak
nempár plusszra vágyik

nedeľa 9. januára 2011

lEVELEK Istenhez...

(részlet)

,,...Nagyon bíznom kell Benned, hogy elhiggyem, hogy ez nekem jó valamire.
Mert mellesleg, nem úgy érzem.
Marha nehéz kimondani a ,legyen meg a Te akaroatod. :S
De tudod mit?
Csakazértis!!!
Legyen!!!
Én kibirom hinni, hogy jót akarsz nekem! HA-HA-HA
Én igenis hiszek benne! Csak kéééééérlek segíts hozzá!!!...,,

,,...és hát ez a templommeghívásod, Uram...elég gyér volt, már boccs:D. Még jó, hogy észrevettem...
Csak aztán könyörgök adj hozzá erőt is, mert érzem hogy gyenge vagyok olyankor kelni. :S...de mennyire.,,

,,...Jézusom, én olyan hülye vagyok!
Aha: reggel már megint aludtam sokáig, miközben nem kellett volna, és már most akarom, hogy holnap még ígyebb legyen. Szégyellem magam, de nem akarom a holnapot. Lehetne egyből vasárnap, mit szólsz? :D
Jááá, bocsiii... Elfeledtem, hisz ha nem lett volna Neked akkoriban szombat, akkor emberiség sem lenne...:P Jólvan, na... Belátom a szombat jelentőségét...:D
De Uram, látod, hogy próbálom elfogadni, de nekem ilyen apróságok is szörnyen nehezen mennek, kérlek
adj hozzá kitartást. Szeretném elfogadni az akaratod, áraszd rám kegyelmedet...,,

,,Istenem, szomorúságot érzek a holnap végett, láthatod, hogy a szívemben csalódottság, megérintődöttség, fájdalom és felszakított seb... Ez az igazság. Ez van. Bevallom, fáj. DE!!!
Most más, mint egyébként. Tudod, miért? Mert most a kezedbe ajánlom. Legyen meg a Te akaratod!
Ha így kell lennie, legyen!
Csak könyörgöm, ölelj át mindenható szereteteddel, mert néha úgy érzem, hogy ezt még Te sem gondolod komolyan...:D:D:D...,,